Home / Up / Βραβείο Νέων / Βραβείο Π.Ε. / Βραβείο Τόκιο / Βραβείο ιδρύματος "Βότση" / Βραβείο Μικρού αναγνώστη / Οδική ασφάλεια / Αστέρι ευχής / Βραβείο ΚΠΕ

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ 2020

Μεγάλη διάκριση των μαθητών της ΣΤ΄ & Α΄ τάξης του Σχολείου μας σε διαγωνισμό του ΚΠΕ Αν. Ολύμπου για την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος με την ανάρτησή των συνθημάτων τους στον ηλεκτρονικό "τοίχο" του ΚΠΕ : «Το σύνθημα της τάξης μου! Χάρισε ένα σύνθημα για την προστασία της βιοποικιλότητας και του περιβάλλοντος»

Οι μαθητές ετοίμασαν με τη βοήθεια των δασκάλων τους Κοντοκώστα Ουρανίας και Φώτα Ολυμπίας πρωτότυπα συνθήματα , τα οποία τους χάρισαν τα βραβεία.

Πολλά μπράβο σε όλα τα παιδιά και τις δασκάλες για την ευαισθητοποίησή τους, αλλά και τη διάκρισή τους.