Home Up Ημέρα αθλητισμού Άσκηση σεισμού Εθνικός δρυμός Πολυτεχνείο Ημερίδα Μαθηματικών Ιστορία φωτιάς Παρουσίαση βιβλίου Τριβιζάς 25η Μαρτίου Μουσείο Δίου Α΄ Βοήθειες

ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

Την Τρίτη 29-11-2016 οι εκπαιδευτικοί του σχολείου συμμετείχαν σε ενδοσχολική επιμορφωτική ημερίδα με θέμα "Διδασκαλία των Μαθηματικών στο σχολείο" με την καθοδήγηση του Σχολικού Συμβούλου της περιφέρειας κ. Γραίκου Ν και τη συμμετοχή του Σχολικού Συμβούλου ν. Θεσ/νίκης κ. Κλιάπη Π. ο οποίος έχει ασχοληθεί με το θέμα μέσα από έρευνες, παρουσιάσεις επιμορφώσεις, αλλά και σαν "Επιστημονικά υπεύθυνος και μέλος της συγγραφικής ομάδας" του βιβλίου μαθηματικών της ΣΤ΄ τάξης.

Ήταν μια πολύ χρήσιμη συνάντηση αφού οι Σχολικοί Σύμβουλοι άνοιξαν νέους δρόμους και μας βοήθησαν να αναρωτηθούμε, να προβληματιστούμε και να προσπαθήσουμε να δούμε το θέμα με μια άλλη οπτική. Τους ευχαριστούμε πολύ.