Home Up Ημέρα αθλητισμού Άσκηση σεισμού Εθνικός δρυμός Πολυτεχνείο Ημερίδα Μαθηματικών Ιστορία φωτιάς Παρουσίαση βιβλίου Τριβιζάς 25η Μαρτίου Μουσείο Δίου Α΄ Βοήθειες

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΒΙΒΛΙΟΥ

Την Τετάρτη 7-12-2016 έγινε μια διαφορετική, αλλά πολύ όμορφη εκδήλωση παρουσίασης παιδικού βιβλίου του Καριτσιώτη συγγραφέα Θάνου Κόσυβα. Σε μια αίθουσα γεμάτη από παιδιά και γονείς οι μαθητές παρουσίασαν τις δράσεις τους, τις οποίες είχαν ετοιμάσει διαβάζοντας το βιβλίο "Βούλα, η μικρή καμηλοπάρδαλη που δεν είχε βούλες", ένα βιβλίο για την διαφορετικότητα, την αγάπη και τον σεβασμό του άλλου.

Αφίσες ζωγραφική, ποιήματα, τραγούδια, μουσική, βίντεο, παιχνίδια εντυπωσίασαν τους παρευρισκόμενους, ενώ έκδηλη ήταν η συγκίνηση του συγγραφέα τον οποίο προλόγησε η εκπαιδευτικός Κοντοκώστα Ουρανία.

Συγχαρητήρια στον συγγραφέα για το βιβλίο του και σε όλους τους μαθητές και εκπαιδευτικούς για τις δράσεις τους.