Home Up Ημέρα αθλητισμού Άσκηση σεισμού Εθνικός δρυμός Πολυτεχνείο Ημερίδα Μαθηματικών Ιστορία φωτιάς Παρουσίαση βιβλίου Τριβιζάς 25η Μαρτίου Μουσείο Δίου Α΄ Βοήθειες

ΕΘΝΙΚΟΣ ΔΡΥΜΟΣ ΟΛΥΜΠΟΥ

Την Παρασκευή 11-11-2016 οι μαθητές της Ε΄ & Στ΄ τάξεων του σχολείου επισκέφτηκαν το Κέντρο Εθνικού Δρυμού Ολύμπου στο Λιτόχωρο και στη συνέχεια τα Πριόνια και τη παλιά Μονή Αγίου Διονυσίου, ενώ έκαναν και μία διαδρομή στο δάσος.

Η κ. Θ. Νασοπούλου με μεγάλη προθυμία ενημέρωσε και ξενάγησε τους μαθητές δίνοντάς τους σημαντικές πληροφορίες για τον δρυμό του Ολύμπου γι' αυτό και την ευχαριστούμε πολύ.

Στη παλιά Μονή Αγίου Διονυσίου οι μαθητές έμαθαν πολλά από τον π. Χριστόδουλο, ο οποίος εξήγησε στα παιδιά το ρόλο της μονής στην περιοχή, ιδιαίτερα τα προηγούμενα χρόνια. Τον ευχαριστούμε πολύ.

Αξίζει τον χρόνο μας μία εκδρομή με τα παιδιά μας στον θεϊκό Όλυμπο