Home Up Ημέρα αθλητισμού Άσκηση σεισμού Εθνικός δρυμός Πολυτεχνείο Ημερίδα Μαθηματικών Ιστορία φωτιάς Παρουσίαση βιβλίου Τριβιζάς 25η Μαρτίου Μουσείο Δίου Α΄ Βοήθειες

ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Η Δευτέρα 3 -10-2016 ήταν αφιερωμένη στον σχολικό αθλητισμό. Το σχολείο μας συνεργάστηκε για δεύτερη συνεχή χρονιά με το σχολείο της Βροντούς και διοργάνωσαν από κοινού μια όμορφη εκδήλωση στο σχολείο μας με παραδοσιακά παιχνίδια και αθλοπαιδειές από μαθητές σε ανάμικτες ομάδες, χωρίς φανατισμούς με την καθοδήγηση των γυμναστών των σχολείων. Οι μαθητές δημιούργησαν, έμαθαν, αγωνίστηκαν, έπαιξαν και χάρηκαν την εκδήλωση αυτή, όπως και οι εκπαιδευτικοί των σχολείων οι οποίοι βρήκαν την ευκαιρία να συζητήσουν και να περάσουν μια όμορφη μέρα.

Συγχαρητήρια σε όλους, τους γυμναστές, όλους τους εκπαιδευτικούς μα περισσότερο σε όλους τους μαθητές των σχολείων μας.