ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ

Εκπαιδευτική επίσκεψη στη Βουλή πραγματο[ποίησαν οι μαθητές της Ε΄ & ΣΤ΄ τάξης του σχολείου μας στις 16-18 Μαΐου 2019.

Τα παιδιά με τη συνοδεία των γονέων τους και των δασκάλων Κοντοκώστα Ράνιας. Γκρίνια Γιώργου & Τσιβγινίδη Αθανασίας επισκέφθηκαν τη Βουλή, την Ακρόπολη & το Μουσείο, το Μουσείο Γουλανδρή, Το Κέντρο Πολιτισμού "Νιάρχος", το Αττικό Πάρκο και άλλες τοποθεσίες.

Περπάτησαν στο ιστορικό κέντρο της πρωτεύουσας, επισκέφθηκαν με το τρενάκι αξιοθέατα και έζησαν εμπειρίες που δε θα ξεχάσουν ποτέ.