«ΟΔΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ»

Στο πλαίσιο εφαρμογής προγραμμάτων η Γ1΄ τάξη του σχολείου συμμετείχε σε δράση για την Οδική ασφάλεια.

Οι μαθητές ετοίμασαν με τη βοήθεια της δασκάλας τους Φώτα Ολυμπίας ένα πολύ όμορφο σποτ που αφορά την Οδική Ασφάλεια δίνοντας σε όλους μας οδηγίες και συμβουλές για την ασφαλή οδήγηση. Το σποτ αυτό, το οποίο θα βρείτε στην αρχική μας σελίδα διακρίθηκε στο διαγωνισμό για την Οδική ασφάλεια της Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης και του Ιδρύματος «Πάνος Μυλωνάς» παίρνοντας την 3η θέση στην κατηγορία του.

Η βράβευση έγινε στο Κέντρο Πολιτισμού Σταύρος Νιάρχος την Πέμπτη 23-5-2019.