ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ

Την Τετάρτη 14-10-2015 το απόγευμα το σχολείο μας σε συνεργασία με τον Σχολικό Σύμβουλο κ. Γραίκο διοργάνωσε ημερίδα για εκπ/κούς & γονείς με θέμα τον Σχολικό Κανονισμό, ο οποίος από φέτος εφαρμόζεται με στόχο να συμβάλει στην καλύτερη λειτουργία του σχολείου.

Στην αρχή μίλησαν ο Δντης του σχολείου και ο Σχολικός Σύμβουλος, οι οποίοι αναφέρθηκαν στη σύνταξη & την εφαρμογή του κανονισμού, αλλά και τους σκοπούς για τους οποίους συντάχθηκε, ενώ τόνισαν την ανάγκη για κοινή προσπάθεια για το καλύτερο αποτέλεσμα.

Οι γονείς & οι εκπ/κοί διατύπωσαν τις απόψεις τους και όλοι συμφώνησαν στις ενέργειες για τη βελτίωση του εκπαιδευτικού έργου.